Ünlü Kriz Kâhini, Bitcoin ve Bu Varlıkları Tavsiye Etti!

Yakın zamanda attığı bir tweet’te Robert Kiyosaki, elektrikli araç (EV) satın alma kararını petrolle ilgili olduğuna inandığı İsrail savaşının motive ettiğini ifade etti. Biden ve yönetimini daha yüksek benzin fiyatlarını teşvik etmekle eleştiren Kiyosaki, bunun “liberalleri” memnun ederken yoksulları daha da yoksullaştıracağını iddia etti.  Bu sırada, Bitcoin ve çeşitli varlıkların satın alınması gerektiğini düşünüyor. İşte detaylar…

Kiyosaki’den Bitcoin, altın ve gümüş tavsiyesi

Ünlü yatırımcı ve en çok satan kişisel finans kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, yaklaşan depresyona ilişkin tekrarlanan uyarılarının ortasında, yüksek gaz fiyatlarının krize katkıda bulunacağı görüşünü paylaştı ve elektriğe geçmeyi ve Bitcoin (BTC), altın ve gümüş satın almayı tavsiye etti. Özellikle, Kiyosaki kısa bir süre önce Orta Doğu’daki mevcut savaşın “Petrolle ilgili” olduğunu savunarak, 4 Aralık’ta paylaşılan bir X gönderisinde söylediği gibi, mevcut Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ve komünist olarak gördüğü hükümete atıfta bulunarak “daha yüksek gaz fiyatları Biden’in istediği şeydir” diye ekledi.

Dahası, ona göre “yüksek benzin fiyatları fakirleri daha da fakirleştirecek ve liberalleri daha da mutlu edecek. Bu nedenle elektrikli bir araç (EV) almaya karar verdi ve takipçilerine “karşılık vermelerini” ve “altın, gümüş, Bitcoin almalarını” söyledi. Hatırlatmak gerekirse, finans eğitimcisi daha önce ABD ekonomisi ve eğitim sisteminin “suçlu” olduğunu, fiat para birimi olan ABD dolarının değersiz olduğunu ve zenginlerin bu “sahte” para için çalışmadığını söylemiş ve alternatif olarak altın, gümüş ve Bitcoin’i öne sürmüştü.

BTC fiyatında son durum nedir?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimize göre dhaa önce, Kiyosaki dünya liderlerinin sıradan insanları umursamadığını, savaş ve yoksulluk istediklerini ve kendini ve sevdiklerini korumanın tek yolunun “çok çalışmak, akıllıca harcamak ve altın, gümüş ve Bitcoin biriktirmek” olduğu görüşünü paylaştı. Bu arada, ilk kripto para birimi 40.000 dolarlık büyük bir psikolojik seviyeyi aştı ve şu anda 41.702 dolar fiyatla el değiştiriyor. Bu da gün içinde %5,63’lük bir artış, önceki hafta boyunca %11,66’lık bir kazanç ve geçen ay boyunca %19,64’lük bir ilerlemeyi temsil ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x