Çevik Kuvvet ekiplerinden gerçeğini aratmayan tatbikat

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünce “Hizmet İçi Eğitim” çerçevesinde polis ekiplerinin katılımıyla toplumsal olaylara müdahale tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta senaryo gereği, kamu düzeninin bozulmasına tehdit oluşturan eylemci grup yolu barikatlar ile kapatıp ateş yakarak yasa dışı sloganlar attı. Bunun üzerine Çevik kuvvet ekipleri göz yaşartıcı gaz ve TOMA ile müdahale ederek grubu etkisiz hale getirdi.

Tatbikatta eylemciler tarafından yakılan ateşler TOMA tarafından söndürüldü. Daha sonra eylemciler, çevik kuvvet polisleri tarafından gözaltına alındı.

EYLEMCİ DE MÜDAHALE EDEN DE ÇEVİK KUVVET

Tatbikat sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, “Arkadaşlarımızın yıl boyunca almış oldukları toplumsal olaylara müdahale eğitimi görmek üzere bir tatbikat düzenledik. Gerek eylemci gerekse müdahalede yer alan arkadaşlarımızın tamamı verilen görevleri eksiksiz tamamladı. Ben hepsine teşekkür ediyorum inşallah böyle bir olaya müdahale etme ile karşılaşmayız ama böyle bir durumda arkadaşlarımızın aldıkları eğitimler doğrultusunda her türlü göreve hazır olduklarını gördük” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x