10 Milletvekili Odasının Maliyeti Dudak Uçuklattı: 15 Milyon TL Harcadığı Ortaya Çıktı

Gazete Duvar’dan Ceren Bayar’ın haberine göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na yeni yapılan milletvekili odalarına harcanan maliyet ortaya çıktı. Maliyeti duyanlar, şok oldu.  

Türkiye Büyük Millet Meclisi, dev harcamalarla gündeme gelirken, TOKİ aracılığıyla 10 milletvekili için ek oda yapan TBMM’nin bu iş için 15 milyon TL harcadığı ortaya çıktı.

İYİ Partili Yasin Öztürk, herkesin merak ettiği o soruyu TBMM Başkanlığı’na sordu. Öztürk, TBMM Başkanlığı’na “28’inci dönem başladığında kaç milletvekiline uzun bir süre oda tahsisi yapamadınız? Oda tahsisi yapamadığınız için Türkiye Büyük Millet Meclisi binalarında ne gibi değişiklikler yaptınız? Bu değişiklikler için ne kadar para harcadınız?” sorularını yöneltti.

Gazete Duvar’dan Ceren Bayar’ın aktardığına göre, Meclis Başkanlığı’nın cevabında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesi ile birlikte 550 olan milletvekili sayısının 600’e çıkarıldığı ve o dönem bunun için gerekli tadilatların yapıldığı ifade edildi.

Makam odası sıkıntısı yaşanmadığı belirtilen cevapta “Daha sonra ortaya çıkan makam odası talebini karşılayabilmek için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında 14.08.2023 tarihinde imzalanan ek protokol kapsamında Halkla İlişkiler Binası zemin katındaki bürolar ile toplantı salonları tadilat yapılarak 10 adet standart milletvekili odasına dönüştürülmüştür. 1 Ekim 2023 tarihi itibariyle de milletvekillerinin kullanımına sunulmuştur” denildi.

Tüm süreçlerin TOKİ tarafından yürütüldüğü belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: “TOKİ’nin yaptığı ihale sonucunda söz konusu iş 14.879.000 TL bedel karşılığında 30 günde tamamlanmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x